Turcja kłamie; zachodnie rządy i media też

Paul Craig Roberts
paulcraigroberts.org
Środa, 25 listopada 2015

© AFP/Getty Images

Tyler Durden opublikował na portalu Zero Hedge ścieżki lotu samolotu rosyjskiego, zgodnie z wersją podaną przez Turcję i Rosję.

Są trzy powody, dla których wiemy, że Turcja kłamie.

Jednym z powodów jest to, że rządy krajów członkowskich NATO kłamią za każdym razem, kiedy tylko otwierają usta.

Drugim powodem jest to, że twierdzenie Turcji, jakoby SU-24 był w ich przestrzeni powietrznej przez 17 sekund i w tym czasie pokonał tylko 1,15 mili oznacza, że SU-24 leciał z prędkością przeciągnięcia! Wszystkie zachodnie media były zbyt niekompetentne by zrobić proste obliczenia matematyczne!

List rządu tureckiego do Rady Bezpieczeństwa ONZ

Trzecim powodem jest to, że – przy założeniu, że twierdzenie Turcji o naruszeniu jej przestrzeni powietrznej przez 17 sekund jest prawdziwe – te 17 sekund jest zbyt krótkim czasem, by turecki pilot uzyskał zezwolenie na tak poważną i lekkomyślną akcję, jak zestrzelenie rosyjskiego samolotu wojskowego. Jeśli SU-24 leciał z normalną prędkością, a nie taką, która ledwo pozwalała na utrzymanie samolotu w powietrzu, to domniemane naruszenie przestrzeni powietrznej byłoby wręcz trudne do zauważenia.

Zestrzelenie musiało być wcześniej zaplanowane. Turcy, wiedząc, że Rosjanie nierozsądnie zaufali umowie o bezpieczeństwie i koordynacji lotów w Syrii, poinstruowali pilotów by szukali okazji. W moim ostatnim artykule uzasadniłem bezmyślność tego działania.

Już samo wyjaśnienie Turcji przesłane do Rady Bezpieczeństwa ONZ świadczy o kłamstwie. W liście tym czytamy: „Dziś rano (24 listopada) 2 samoloty SU-24, których przynależność państwowa nie jest znana, zbliżyły się do tureckiej narodowej przestrzeni powietrznej. Samoloty te zostały ostrzeżone 10 razy w ciągu 5 minut przez kanał „awaryjny” i poproszone o natychmiastową zmianę swoich pozycji.”

Skoro Su-24 to rosyjski samolot i skoro Turcja jest w stanie określić, że rzeczonymi samolotami były SU-24, to jak można było nie rozpoznać przynależności państwowej tych samolotów? Czy Turcja podjęłaby ryzyko zestrzelenia samolotu USA lub Izraela przez otwarcie ognia do nieznanego samolotu? Jeśli pokonanie dystansu 1,15 mili przez SU-24 trwało 17 sekund, to w ciągu 5 minut te SU-24 przeleciałyby tylko 20,29 mili. Czy ktoś uwierzy, że naddźwiękowy samolot może latać z prędkością przeciągnięcia przez 17 sekund, a tym bardziej przez pięć minut?

Nie należy spodziewać się prawdy od jakiegokolwiek zachodniego rządu lub z jakichkolwiek zachodnich mediów. Rządy i media wiedzą, że zachodnie populacje są niewykształcone, nieświadome, można więc liczyć na to, że zaakceptują każdą niedorzeczną historię. Matrix na Zachodzie trzyma się świetnie. Rosjanie muszą się obudzić i zdać sobie sprawę z tego faktu.

 

Dziś rano, NPR [National Public Radio – amerykański nadawca radiowy, przyp. tłum] potwierdziło, że jest organem propagandy rządowej. W programie Diane Rehm na antenie NPR przedstawiono nam grupę gadających głów. Tylko jeden z nich wiedział o czym mówi, profesor z Instytutu Bliskiego Wschodu w London School of Economics. Resztę „ekspertów” stanowili typowi, skretyniali Amerykanie. Powtórzyli wszystkie kłamstwa. „Rosja atakuje wszystkich, z wyjątkiem ISIS.” Jak można tam atakować kogokolwiek poza ISIS, jeśli nadzorujący ten obszar generał US powiedział niedawno Kongresowi, że pozostało „tylko pięciu” spośród wyszkolonych przez nas „buntowników”? A jednak mit „umiarkowanych rebeliantów” podtrzymywany jest przy życiu przez tych kłamców.

„Uchodźcy uciekają przed brutalnym Assadem.” Zauważcie, że to zawsze Assad jest brutalny, nie ISIS, które swoim przeciwnikom wycina serca i je zjada, a także rutynowo odcina ludziom głowy i popełnia najbardziej bestialskie zbrodnie. Tutaj mamy „ekspertów” obwiniających Assada. „Ekspertów” twierdzących, że uchodźcy uciekają przed Assadem, a nie przed ISIS. Problem uchodźców jest winą Assada, a nie winą ISIS. To Assad jest wszystkiemu winny, bo nie chce się poddać i przekazać Syrii siepaczom Waszyngtonu z ISIS.

Nie było potwierdzenia ze strony tych „ekspertów”, że ISIS jest tworem Waszyngtonu, ani że – do czasu ostatniego ataku w Paryżu – Waszyngton udzielał ISIS mocnego wsparcia słownego i w uzbrojeniu, w obronie przed nalotami sił rosyjskich, które zaskoczyły zarówno Waszyngton, jak i ISIS. To niezwykłe, biorąc pod uwagę fakt, że odpowiedzialność USA za powstanie ISIS została potwierdzona w jednym z programów telewizyjnych przez byłego szefa Agencji Wywiadu Obrony z Pentagonu.

Płacący na NPR naiwni Amerykanie, wspierają kłamstwa i propagandę, które spowodowały śmierć i dyslokację milionów ludzi oraz prowadzą do III WŚ. Zachodnie dziwki medialne są współwinne tych zbrodni, ponieważ nie wywiązują się z obowiązku patrzenia władzy na ręce i uniemożliwiają przekaz ważnych informacji do społeczeństwa. Zachodnie media są cheerleaderkami śmierci i zniszczenia.

***

O autorze:

Dr Paul Craig Roberts był zastępcą Sekretarza Skarbu d/s Polityki Gospodarczej oraz współredaktorem Wall Street Journal. Był felietonistą Business Week, Scripps Howard News Service i Creators Syndicate. Brał udział w wielu spotkaniach akademickich. Jego internetowe artykuły przyciągają czytelników z całego świata. Najnowsze książki Robertsa to: “The Failure of Laissez Faire Capitalism and Economic Dissolution of the West” i “How America Was Lost”.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii tłumaczenie i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Turcja kłamie; zachodnie rządy i media też

 1. Pingback: Syria: 59 dzień sprzątania świata… | KODŁUCH

 2. Pingback: Syria: 59 dzień sprzątania świata… | AdNovum

 3. Komu i do czego służy kłamstwo ?

  O kłamstwie i zerwaniu z nim . Wyznanie Udo Ulfkotte niemieckiego dziennikarza autora książki „Sprzedajni dziennikarze”.

  O nieprzekupnym dziennikarzu Albinie Siwaku z którym chciał zrobić geszeft marszałek sejmu RP Marek Borowski :

  .https://ptto.wordpress.com/2013/03/26/albin-siwak-rozmowa-z-markiem-borowskim-oraz-wspomnienia-i-refleksje-o-zydach/

  Klamstwo i oszustwo to główna broń psychopatów rządzących światem wykorzystywana przez nich do antyspołecznych manipulacji i szerzenia zła na świecie dla jego podboju , aż do jego całkowitej destrukcji i zniszczenia. Walka z kłamstwem to walka o przeżycie.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s