Putin: jedyny przywódca mówiący z sensem o kryzysie imigracyjnym, Syrii i ISIS

Stuart Hooper
21st Century Wire
Poniedziałek, 7 września 2015

Image

© Biuro Prezydenta Rosji

Jedynym światowym przywódcą, który mówi z sensem o kryzysie imigracyjnym jest ten sam, który jest również podmiotem międzynarodowej kampanii demonizacji.

Prezydent Rosji, Władimir Putin, przedstawił prawdziwy obraz światowego kryzysu imigracyjnego, mówiąc, co następuje:

„Myślę, że kryzysu absolutnie należało się spodziewać. My w Rosji, a ja osobiście kilka lat temu, mówiliśmy wprost, że pojawią się powszechne problemy, jeśli nasi tak zwani partnerzy zachodni nadal będą prowadzić swoją błędną politykę zagraniczną, zwłaszcza w regionach świata muzułmańskiego, na Bliskim Wschodzie, Afryce Północnej, którą realizują do tej pory.”

Putin podkreślił konieczność dookreślenia kwestii „co się dzieje i co z tym dalej robić”, nazywając przy tym politykę Zachodu „krótkowzroczną”. Zauważył również, że USA nie odczuwają w najmniejszym stopniu skutków obecnego kryzysu, mimo że odegrały olbrzymią rolę w jego stworzeniu.

Odnosząc się do sytuacji w Syrii, Putin powiedział:

„Oczywiście, wiemy, że istnieją różne podejścia do Syrii. Nawiasem mówiąc, ludzie nie uciekają przed reżimem Baszara Assada, ale przed “Państwem Islamskim, które zajęło duże obszary w Syrii i Iraku popełniając zbrodnie. To właśnie przed tym uciekają ludzie. PI zabija setki i tysiące ludzi, pali ich żywcem, topi, odcina głowy. Jak ludzie mają tam żyć? Oczywistym jest, że uciekają.”

Ta niezwykle ważna wypowiedź jest odpowiedzią na idiotyczne twierdzenia zachodnich przywódców, że to wszystko wina Assada. Rosja pracowała również z Damaszkiem nad dyplomatycznym rozwiązaniem problemu, czyli czymś zupełnie odwrotnym w stosunku do zachodniej ingerencji w Syrii. Putin mówi, że „prezydent Syrii zgadza się z nim, w kwestii rozpisania przedterminowych wyborów parlamentarnych, nawiązywania kontaktów z tak zwaną ‘zdrową’ opozycją i włączenia ich w rządzenie krajem.”

Putin wspomniał również o opłakanych efektach zachodnich ataków na ISIS, mówiąc: „Widzimy, co się teraz dzieje… Lotnictwo amerykańskie przeprowadza ataki. Jednak skuteczność tych nalotów jest słaba. Jest zbyt wcześnie, aby powiedzieć, że jesteśmy gotowi aby się w to włączyć.” Natomiast maszynka nienawiści mediów głównego nurtu szybko skupiła się na poniższym komentarzu, który dodał prezydent Rosji: „Ale my już zapewniamy Syrii dość silne wsparcie w zakresie sprzętu, szkolenia żołnierzy i szkolenia w obsłudze broni”.

Ci pełni ignoracji, źle wykształceni propagandyści nie zdają sobie sprawy, że każdy kraj może zwrócić się o pomoc do innego kraju w rozwiązywaniu wszelkich problemów. Jest to normalny, zupełnie niegodny nagłówków, sposób działania. Zachodnie media głównego nurtu zostały znowu przyłapane na gorącym uczynku, pokazując nie są niczym więcej niż płatną tubą establiszmentu.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii tłumaczenie i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s